Blaga: Liderii grupurilor PDL vor fi Stănişoară la Cameră şi Rădulescu la Senat

Fara Autor | 19.12.2012

Pe aceeași temă

Preşedintele PDL, Vasile Blaga, a anunţat, miercuri, după şedinţa BPN al PDL, că liderii grupurilor parlamentare ale PDL din Camera Deputaţilor şi din Senat vor fi Mihai Stănişoară şi, respectiv, Cristian Rădulescu, conform Mediafax.

 

Blaga a precizat şi propunerile PDL pentru funcţiile din Birourile Permanente ale celor două Camere legislative, menţionând faptul că PDL "a luat funcţiile rămase" după împărţirea acestora de partidele din USL.

Potrivit lui Blaga, pentru funcţia de vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor democrat-liberalii îl propun pe Ioan Oltean , iar pentru cea de chestor, pe Ioan Balan.

Pentru funcţia de secretar al Senatului democrat-liberalii au decis la BPN să-l propună pe Alexandru Peres.

Blaga a vorbit şi despre propunerile PDL pentru preşedinţia Comisiilor din Parlament care revin democrat-liberalilor, arătând că pentru Comisia românilor de pretutindeni a Camerei Deputaţilor, PDL îl propune pe Eugen Tomac, iar la Senat, pentru preşedinţia Comisiei de Afaceri Europene, pe Anca Boagiu, iar pentru şefia Comisiei de abuzuri, pe Gheorghe Flutur.

 

TAGS:

Opinii

RECOMANDAREA EDITORILOR

Bref

Media Culpa

Vis a Vis

Opinii

Redacția

Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]

Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social

Abonamente ediția tipărită

Abonamente interne cu
expediere prin poștă

45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an

Abonamente interne cu
ridicare de la redacție

36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an

Abonare la newsletter

© 2026 Revista 22