Pe aceeași temă
Vicepreşedintele PDL Anca Boagiu a declarat, miercuri, că Victor Ponta şi Crin Antonescu au planul de a trece Aeroportul Kogălniceanu şi Portul Constanţa în administrarea judeţului Constanţa, arătând că astfel ar distruge relaţiile cu partenerii strategici ai României "plătind găştile de mafioţi", potrivit Mediafax.
"În acest moment, USL, Ponta şi Antonescu distrug relaţia cu partenerii strategici ai României şi credibilitatea ţării plătind găştile de mafioţi care îi ţin în funcţii, punând în practică un plan pe care l-au avut şi acum s-a materializat şi anume trecerea Aeroportului Kogălniceanu şi Portul Constanţa la administraţia judeţului Constanţa", a spus Boagiu, intr-o conferinţă de presă.
Ea a arătat că astfel s-ar completa o nouă fază a "vânzării" României şi că USL împreună cu Ponta şi Antonescu spun un ultim "La Mulţi Ani!" de 1 Decembrie într-o Românie democratică.
Boagiu a explicat că în 6 decembrie 2005 România a semnat un acord cu SUA în care sunt puse gratuit la dispoziţia partenerului strategic infrastructura Portului Constanţa şi a Aeroportului Kogălniceanu atunci când CSAT decide.
"Prin măsurile pe care le iau acum aceşti doi trădători ai României şi cu găştile lor, în momentul în care va fi nevoie să fie avizată o astfel de folosire a infrastructurii pusă la dispoziţia partenerului strategic cine va da aprobarea? Domnul Nicuşor Constantinescu, dacă nu cumva doarme în interesecţie sau domnul Mazăre, dacă nu cumva dansează cu braziliencele pe plajă", a spus Boagiu.
Ea a susţinut că singurul proiect pe care îl au Ponta şi Antonescu este acela de a pune mâna pe resursele naturale ale României aurul, petrolul şi gazele.
Anca Boagiu a mai spus că face un apel la toţi cetăţenii care îşi iubesc ţara să fie atenţi la ce li se întâmplă pe 9 decembrie, să nu pună "ţara în mâna unor găşti de golani şi derbedei şi mincinoşi în egală măsură care demonstrează că fac totul împotriva statului român şi pentru interesul lor".