Pe aceeași temă
„Ar fi cel puţin o dovadă de neprofesionalism din partea mea să emit astăzi comentarii în legătură cu această chestiune. Ar fi, în acelaşi timp, din partea unui ministru al Justiţiei, o presiune indirectă asupra unor judecători“, a spus Cătălin Predoiu.
Ministrul a precizat că „în acest moment, orice comentariu din partea Minitserului Justiţiei ar fi nu numai inutil, dar complet neavenit“.