Pe aceeași temă
Comisia a fost înfiinţată în urma accidentului de o gravitate extremă de la Maternitatea Giuleşti, unde s-au constatat nereguli din punct de vedere al instalaţiilor din spital.
Atribuţia comisiei este aceea de a verifica starea instalaţiilor electrice, de gaze, apă curentă, oxigen, sistemele de pază, protecţie, antiincendiu la toate spitalele care se află acum în administrarea primăriei municipale, se arată în comunicatul transmis către presă.
Pe lângă înfiinţarea acestei comisii, primarul general a mai cerut şi un audit legat de investiţiile care s-au făcut în spitale.