Pe aceeași temă
Senatorul Mihaela Popa a declarat, joi, intr-o conferinta de presa la care au participat liberalii Relu Fenechiu si Sorin Frunzaverde, că motivul plecării ei din PDL este legat de "lipsa exerciţiului democratic în partid", ea apreciind că, în PDL, "totul a fost într-o veşnică poziţie de drepţi".
"Am decis să mă alătur unei echipe noi şi consolidate alături de Sorin Frunzăverde. Motivul plecării mele din PDL este legat de lipsa exerciţiului democratic în partid. Totul a fost imposibil, într-o veşnică poziţie de drepţi. Nu îmi place să văd oameni arestaţi, care apoi se dovedeşte că nu au nici o vină", a spus Mihaela Popa, citata de Mediafax.
"Am plecat din PDL si ma voi alatura PNL pentru a construi acea democratie pe care mi-o doresc pentru copilul meu, pentru a avea acele institutii de indrumare si control care sa functioneze nu sa fie doar de control, nu doar de zanganit de catuse sau intimidare.
M-am dus in partidul lui Mihai Razvan Ungureanu pentru ca asa cum spune dansul este in continuare membru PNL si Romania are nevoie sa continuam proiectul unei drepte puternice. Premierul Mihai Razvan Ungureanu nu poate face performanta cu actualii ministri iar PDL il va manca cu totul.
In opinia mea doar trei ministrii sunt valorosi si nu sunt de la PDL. Primul ministru Mihai Razvan Ungureanu are cea mai mare sansa, dar si cea mai mare nesansa. Motiunea cred ca este cea mai buna sansa pentru premier pentru a iesi din asocierea cu PDL. Ma gandesc daca o voi vota inca nu am citit-o", a declarat Mihaela Popa pentru Hotnews.ro.
M-am dus in partidul lui Mihai Razvan Ungureanu pentru ca asa cum spune dansul este in continuare membru PNL si Romania are nevoie sa continuam proiectul unei drepte puternice. Premierul Mihai Razvan Ungureanu nu poate face performanta cu actualii ministri iar PDL il va manca cu totul.
In opinia mea doar trei ministrii sunt valorosi si nu sunt de la PDL. Primul ministru Mihai Razvan Ungureanu are cea mai mare sansa, dar si cea mai mare nesansa. Motiunea cred ca este cea mai buna sansa pentru premier pentru a iesi din asocierea cu PDL. Ma gandesc daca o voi vota inca nu am citit-o", a declarat Mihaela Popa pentru Hotnews.ro.
La rândul său, vicepreşedintele PNL Relu Fenechiu a spus, în aceeaşi conferinţă de presă, că a avut o discuţie cu Crin Antonescu, în prezenţa Mihaelei Popa, şi că aceasta va fi susţinută de liberali pentru Parlamentul European.
Senatorul Mihaela Popa a anunţat, joi, într-o conferinţă de presă susţinută la Iaşi alături de vicepreşedinţii PNL Sorin Frunzăverde şi Relu Fenechiu, că trece de la PDL la PNL.