Organizatia PC Sector 3 a trecut la PNL

Fara Autor | 17.05.2014

Pe aceeași temă

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a anuntat, vineri, la finalul sedintei Delegatiei Permanente a partidului, ca organizatia PC Sector 3 s-a alaturat PNL.

"S-a alaturat PNL practic intreaga organizatie a Sectorului 3 a PC", a spus Antonescu.

La randul sau, presedintele PC Sector 3, Virgil Dracea, a precizat motivele pentru care organizatia sa a trecut la PNL, aratand ca atat el cat si colegii sai sunt nemultumiti de modul in care este condus Partidul Conservator.

"PC a devenit un partid captiv anturajului domnului Daniel Constanti, situatie care a fost sesizata si de domnul Dan Voiculescu care i-a atras atentia in nenumarate randuri sa aiba grija de filiale pentru ca oamenii din organizatii sunt baza partidului. Sunt antreprenor, om de dreapta si consider ca PNL este singurul partid care reprezinta cu adevarat dreapta", a sustinut Dracea.

El a mai spus ca promovarea in PC nu se face pe criterii de performanta.

"Desi suntem una dintre cele mai mari si bune filiale PC din tara, cea mai activa din Bucuresti, conducerea partidului nostru ne-a blocat accesul la toate functiile politice pe care le-am fi meritat si eram pregatiti pentru a le indeplini", a subliniat Virgil Dragnea.

TAGS:

Opinii

RECOMANDAREA EDITORILOR

Bref

Media Culpa

Vis a Vis

Opinii

Redacția

Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]

Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social

Abonamente ediția tipărită

Abonamente interne cu
expediere prin poștă

45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an

Abonamente interne cu
ridicare de la redacție

36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an

Abonare la newsletter

© 2026 Revista 22