Presedintele CJ Botosani, condamnat definitiv la sase luni de inchisoare cu suspendare

T.d. | 11.12.2014

SHARE 1

Pe aceeași temă

Curtea de Apel Suceava l-a condamnat, joi, la sase luni de inchisoare cu suspendare pe presedintele Consiliului Judetean (CJ) Botosani, Florin Turcanu. Decizia este definitiva, potrivit Hotnews.

Magistratii de la Curtea de Apel Suceava l-au gasit vinovat pe Turcanu de fals si uz de fals, dupa ce a consemnat nereal ca membri ai PNL Botosani au fost exclusi din partid, acestia pierzandu-si astfel functiile de consilieri judeteni sau locali.

Presedintele CJ Botosani isi va pierde functia, prefectul judetului urmand sa emita un ordin in acest sens.

Florin Turcanu a fost trimis in judecata in anul 2011 pentru ca a consemnat nereal ca membri ai PNL Botosani au fost exclusi din partid, desi in Delegatia Permanenta a PNL Botosani acestora li s-a ridicat doar sprijinul politic.

Comentarii 1

Paul - 12-11-2014

6 luni??!@ La noi in sat pentru o gaina furata iei doi ani. Daca e cocos iei doi si jumate. Si cocosul mai si canta si te da de gol. Chiar asa, ce.o mai face Dorin Cocos?!

Răspunde

Opinii

Redacția

Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: redactia@revista22.ro

Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social

Abonamente ediția tipărită

Abonamente interne cu
expediere prin poștă

45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an

Abonamente interne cu
ridicare de la redacție

36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an

Abonare la newsletter

© 2025 Revista 22