Pe aceeași temă
Premierul Emil Boc a decis, joi, sa schimbe toti cei 21 de prefecti ai PSD din teritoriu, in urma demisiei tuturor ministrilor social-democrati. Au fost schimbati din functie si toti secretarii de stat PSD.
Posturile de prefecti vor fi ocupate de persoane sustinute de PD-L, a precizat premierul Emil boc. Au fost schimbati din functie si secretarii de stat numiti de PSD, iar noul sef al DGIPI este Stefan Pop Zaharia.
Au fost numiti in functii de secretari de stat Nicolae Tutilescu la Departamentul Schengen si Dan Fatuloiu, la Ordine publica si siguranta publica, informeaza NewsIn.
In continuare, urmeaza inlocuirea directorilor de deconcentrate.