PSD sters pe toata linia din administratie. Boc a schimbat toti cei 21 de prefecti si secretari de stat ai PSD

Fara Autor | 01.10.2009

Pe aceeași temă

Premierul Emil Boc a decis, joi, sa schimbe toti cei 21 de prefecti ai PSD din teritoriu, in urma demisiei tuturor ministrilor social-democrati. Au fost schimbati din functie si toti secretarii de stat PSD.

Posturile de prefecti vor fi ocupate de persoane sustinute de PD-L, a precizat premierul Emil boc. Au fost schimbati din functie si secretarii de stat numiti de PSD, iar noul sef al DGIPI este Stefan Pop Zaharia.

Au fost numiti in functii de secretari de stat Nicolae Tutilescu la Departamentul Schengen si Dan Fatuloiu, la Ordine publica si siguranta publica, informeaza NewsIn.

In continuare, urmeaza inlocuirea directorilor de deconcentrate.

TAGS:

Opinii

RECOMANDAREA EDITORILOR

Bref

Media Culpa

Vis a Vis

Opinii

Redacția

Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]

Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social

Abonamente ediția tipărită

Abonamente interne cu
expediere prin poștă

45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an

Abonamente interne cu
ridicare de la redacție

36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an

Abonare la newsletter

© 2026 Revista 22