Pe aceeași temă
Presedintele PDL Bucuresti, Elena Udrea, a avertizat, luni, ca parlamentarii democrat-liberali care vor vota motiunea de cenzura a USL vor fi exclusi din partid.
"Cei care doresc sa treaca acum la USL au ocazia. A doua zi dupa ce USL nu va mai avea nevoie de ei - de votul tradatorilor in Parlament - cu siguranta ca ii vor trata ca pe tradatori. Parlamentarii PDL care voteaza motiunea vor fi exclusi din partid", a spus Udrea, citata de Hotnews.
La randul sau, presedintele PDL, Emil Boc, a afirmat ca motiunea de cenzura "va fi respinsa, iar Guvernul isi va continua activitatea".
"Coalitia este solida, exista un punct de vedere unanim de respingere a motiunii", a mai spus fostul premier.
Motiunea de cenzura "Opriti Guvernul santajabil. Asa nu, niciodata!" a fost depusa la Parlament miercurea trecuta. Ea ar putea fi dezbatuta si supusa la vot saptamana aceasta.