Pe aceeași temă
Astfel, persoana înregistrată, despre care sursa RL spune că este Laurențiu Nistor, explică cum preoții ar urma să îi îndemne pe credincioși să voteze cu PSD sau ALDE la alegerile parlamentare din 11 decembrie.
Bărbatul se laudă că a avut o întrevedere cu mitropolitul Ardealului, Laurențiu Streza. În acest context, mitropolitul Ardealului i-ar fi spus că PSD este „singurul partid care mai poate salva România” astfel că, din acest motiv, i-ar fi dat asigurări că va discuta cu preoții să îi îndemne pe români să voteze pentru social-democrați, conform romanialibera.ro.
Comentarii 1
lucid - 12-01-2016
Halal redactare. Preoti? De la toate cultele? Inregistrarea e doar o laudarosenie pesedista imposibil de verificat Chiar atat de netot sa fie mitropolitul-socru Streza sa nu stie ca preotii sunt de toate felurile ca simpatii politice si il pot da oricand in vileag? S-a mai fript odata cu cartile lui Becali.
Răspunde