Pe aceeași temă
Toti cei care lucreaza in SMURD se bucura de o cota foarte ridicata de incredere din partea populatiei, iar acest serviciu de urgenta este dovada unui parteneriat de exceptie cu statul, a declarat, joi, premierul Mihai Razvan Ungureanu la inaugurarea SMURD Teleorman.
"Asa si trebuie pentru ca acesti oameni salveaza vieti", a afirmat Mihai Razvan Ungureanu, citat de Ziare.com.
Seful Guvernului a afirmat ca, odata cu inaugurarea SMURD Teleorman, Serviciul Mobil de Urgenta, Reanimare si Descarcerare devine, astfel, operational pentru intreaga tara deoarece Teleormanul era ultimul judet care nu beneficia de acest serviciu vital pentru cetatenii Romaniei.
"Dupa doua decenii de activitate in slujba comunitatii intr-un parteneriat de exceptie cu statul SMURD a devenit o structura moderna si foarte utila.
Modul in care acest proiect a capatat realitate dovedeste ca se poate lucra in administratie in momentul in care onestitatea si competenta isi dau mana", a adaugat Ungureanu.
In prezenta unor oaspeţi de seamă, joi, a fost inaugurat SMURD Teleorman. Primul-ministru, Mihai Răzvan Ungureanu, ministrul Administraţiei şi Internelor, Gabriel Berca, ministrul Sănătăţii, Ladislau Ritli şi secretarul de stat, Raed Arafat, au venit la Alexandria pentru a inaugura noua filiala Serviciul Mobil de Urgenţă, Reanimare şi Descarcerare.