Victor Ponta:Vreau continuarea guvernarii USL. Cei care vorbesc de RUPEREA USL fac jocul lui Traian Basescu

D.g. | 13.02.2014

Pe aceeași temă

Liderul PSD, Victor Ponta, a declarat, joi, că doreşte continuarea guvernării "în formula USL" şi că va face toate eforturile care ţin de el şi de PSD pentru ca Uniunea să treacă şi peste această criză, informeaza Mediafax.

CITITI SI:  Purtatorul de cuvant al PNL: Dacă pentru PSD pretenţiile PC si ale lui Dan Voiculescu sunt mai importante decât proiectul USL, să o recunoască deschis

El a arătat, la Antena 3, că "seminţele dezbinării" sădite de Băsescu în minţile unora prind roade.

CITITI SI:  Liviu Dragnea: Aritmetic, USD poate guverna, fără PNL

"Vreau în acelaşi timp să fim toţi la guvernare, nu doar dimineaţa şi după-masa, iar seara unii să fie în opoziţie, deoarece aşa s-a întâmplat în cazul CDR şi al Alianţei D.A. şi lucrurile nu s-au terminat cu bine", a adăugat liderul PSD.

CITITI SI:  Purtatorul de cuvant al PSD: PSD nu trebuie să aleagă între PNL şi PC! Iohannis e într-o eroare scuzabilă, pentru că în 2012 se afla la Sibiu în competiţie cu USL

El a mai afirmat că acele persoane care vorbesc despre ruperea USL fac jocul lui Traian Basescu.

Ponta a spus că intenţionează să aibă o nouă întâlnire cu Crin Antonescu, atunci când liderul liberal va reveni în ţară.

CITITI SI:  Update. Klaus Iohannis despre o guvernare fara PNL: Ar fi foarte CHINUITA. Greu la deal cu boii mici. PSD-ul trebuie să aleagă între PC și PNL. NU ACCEPTAM un vicepremier conservator

TAGS:

Opinii

RECOMANDAREA EDITORILOR

Bref

Media Culpa

Vis a Vis

Opinii

Redacția

Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]

Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social

Abonamente ediția tipărită

Abonamente interne cu
expediere prin poștă

45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an

Abonamente interne cu
ridicare de la redacție

36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an

Abonare la newsletter

© 2026 Revista 22