Apel al președintei Comisiei Europene ca vaccinarea să înceapă în aceeași zi

Redactia | 17.12.2020

Președinta Comisiei Europena, Ursula von der Leyen, le-a cerut statelor membre UE să înceapă vaccinarea în același timp.

SHARE 2

Pe aceeași temă

În discursul din Parlamentul European din data de 16 decembrie, Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a făcut apel la o acțiune comună din partea Statelor Membre în ceea ce privește campania de vaccinare împotriva COVID-19. Președinta CE a propus ca, odată emisă autorizarea condiționată de punere pe piață din partea EMA, primele vaccinuri să fie administrate/distribuite simultan în fiecare dintre cele 27 de state membre.

EMA a anunțat organizarea întâlnirii finale de evaluare a vaccinului produs de BioNTech/Pfizer pentru luni, 21 decembrie 2020, cu o săptămână mai devreme decât era planificat inițial, urmând ca, în termen de două zile de la această întâlnire, vaccinul să primească autorizarea condiționată de punere pe piață.

Comentarii 1

Mike - 12-18-2020

Mizerabil om, acest slugoi al socialismului european. Bruxelles devine foarte periculos pentru noi.

Răspunde

Opinii

Redacția

Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: redactia@revista22.ro

Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social

Abonamente ediția tipărită

Abonamente interne cu
expediere prin poștă

45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an

Abonamente interne cu
ridicare de la redacție

36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an

Abonare la newsletter

© 2025 Revista 22