Burghezia bolşevic-liberală nu fură numai statul... ne fură şi pe noi, în măsura în care statul ne aparţine.
Dupa un Colegiu Director cu scintei, liderii PDL au decis ca niciunul dintre vechii ministri sa nu mai faca parte din cabinetul condus de Mihai Razvan Ungureanu.
Nomenclatura securisto-comunistă nu s-a convertit la neoliberalism, ci la furtul din banul public.Referinţa (neo)liberalismului este iniţiativa privată în producţia de bunuri, nu jaful.
Fostul consilier prezidential, Sebastian Lazaroiu, a declarat ca desemnarea lui Ungureanu ca premier este "o alegere buna", insa "nu ar fi motive ca Elena Udrea sa nu se afle in noul Cabinet", iar Emil Boc "ar trebui sa ramana o valoare pentru PDL si ar trebui pastrat chiar in fruntea lui".
Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]
Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social
Abonamente interne cu
expediere prin poștă
45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an
Abonamente interne cu
ridicare de la redacție
36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an