„Pandemia e departe de final, iar România trebuie să fie pregătită pentru valul 4”, a avertizat Iohannis. Ar trebui, dar nu e.
UDMR este un activ toxic în coaliția de guvernare, pe care a început să o infecteze cu succes.
PSD jubilează. Are și de ce: PNL îi pavează drumul pentru alegerile din 2024. Nu trebuie să facă nimic, Cîțu și Orban lucrează pentru el. Cu binecuvântarea prezidentului.
În general, coaliția dă impresia de neputință și de lipsă de apetit pentru acțiuni unitare și ceva mai ample.
Traian Ogâgău, primarul orașului Sângeorz-Băi, și-a pierdut pentru a doua oară mandatul de edil, în urma unei condamnări penale rămasă definitivă.
Cinci muncitori au fost prinși sub pământ după ce un șanț s-a surpat la un șantier de lângă Biblioteca Națională din București: 3 au fost spitalizați, unul a fost găsit decedat iar al cincilea e dispărut.
Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]
Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social
Abonamente interne cu
expediere prin poștă
45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an
Abonamente interne cu
ridicare de la redacție
36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an