Ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, susține o conferință de presă despre primele măsuri după incendiul de la Institutul „Matei Balș”.
”Avem nevoie de câteva măsuri urgente în fiecare spital astfel ca tragedii ca la Piatra Neamț sau Balș să nu se repete., a spus ministrul sănătății, Vlad Voiculescu, într-o conferință de presă.
Premierul Florin Cîțu a mers sâmbătă într-o vizită discretă la Institutul „Matei Balș” și a promis că vinovații vor suporta consecințele, indiferent de funcția pe care o au.
Ministerul Sănătății a fost anunțat despre un nou deces înregistrat în randul pacienților care au fost transferați de la Institutul Național de Boli Infectioase "Matei Balș" după incendiul de vineri.
Una dintre victimele care au murit în incendiul de la spitalul Matei Balș era călugăriță.
Până astăzi, 30 ianuarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 726.918 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).
Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]
Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social
Abonamente interne cu
expediere prin poștă
45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an
Abonamente interne cu
ridicare de la redacție
36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an