Prin desemnarea baronului Veștea drept prim-ministru, Nicușor Dan dă dovadă nu doar de cinism și dispreț față de regulile democratice, ci își arată fața pesedistă în toată splendoarea ei.
După ce Eugen Tomac și-a depus mandatul, Nicușor Dan l-a desemant premier pe Adrian Veștea, prim- vicepreședinte PNL. Mișcarea a fost catalogată de Ilie Bolojan drept „ostilă”.
În fine, avem un premier desemnat, dinainte anunțat în persoana lui Eugen Tomac.
La o lună fără o zi de la demiterea Guvernului Bolojan prin moțiune de cenzură, președintele Nicușor Dan a desemnat joi un nou premier: Eugen Tomac.
Eugen Tomac va fi marioneta perfectă pentru PSD, care își va face liniștit jocurile în spatele lui. Președintele se pregătește de o nominalizare în folosul PSD.
După negocierile de la Palatul Cotroceni, premierul Bolojan a anunțat că își asumă în continuare mandatul și că va gestiona activitatea guvernului în condiții cât mai bune în criza declanșată de PSD.
Calea Victoriei 120, Sector 1, Bucuresti, Romania
Tel: +4021 3112208
Fax: +4021 3141776
Email: [email protected]
Revista 22 este editata de
Grupul pentru Dialog Social
Abonamente interne cu
expediere prin poștă
45 lei pe 3 luni
80 lei pe 6 luni
150 lei pe 1 an
Abonamente interne cu
ridicare de la redacție
36 lei pe 3 luni
62 lei pe 6 luni
115 lei pe 1 an